Lumineers Kaplama

İzmir'de Özel İlke Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği'nde, alanında deneyimli hekimlerimizle Lumineers Kaplama hizmeti alabilirsiniz. Sağlıklı gülüşünüz için hemen randevu alın!

Lumineers Kaplama Nedir?

İzmir Özel İlke Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak, hastalarımızın gülüş estetiğinde aradıkları mükemmelliği Lumineers kaplama ile sunuyoruz.Lumineers, dişlerin ön yüzeylerine yapıştırılan ultra ince porselen tabakalardır. Geleneksel porselen kaplamalardan farklı olarak minimum diş dokusu kaldırımı gerektirirler, doğal diş yapısını korurlar ve estetik olarak oldukça başarılı sonuçlar verirler.

Lumineers Kaplamalar Hangi Dişlerde Uygulanır?

Lumineers genellikle gülüş estetiğinde önemli rol oynayan ön dişlere uygulanır. Bunlar genellikle kesici dişler (orta ve yan) ve köpek dişleri olarak bilinir. Ancak bazı durumlarda arka azı dişlerine de uygulanabilir. Uygulama yeri ve şekline İzmir Özel İlke Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde bulunan uzman hekimlerimiz sizler için en doğru seçeneğe karar verecektir.

Lumineers Uygulamaları Nasıl Uygulanır?

Lumineers uygulaması genellikle birkaç seans sürer. İzmir Özel İlke Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde lumineers işlemi için anestezi işlemi uygulanmaz. İlk seansta diş hekimi detaylı muayene yapar, ölçü alır ve sizinle birlikte ideal gülüş tasarımını belirler. Ardından lumineers üretim süreci başlar ve genellikle 3 hafta içerisinde hazırlanmış olur. Sonraki seansta ise hazırlanan Lumineers kaplamalar dişlerinize özel yapıştırıcı ile uygulanır. Bu işlem esnasında herhangi bir diş çekimi ya da kırılması gerçekleştirilmez.

Lumineers Kaplama Dişlere Zarar Verir mi?

Lumineers uygulaması minimum diş dokusu kaldırımı ile gerçekleştiğinden dişlere zarar vermez. Aksine estetik kaygılara neden olan diş yapısını koruyarak uzun süreli güzel bir gülüş sağlamaya yardımcı olur.

Lumineers Kaplama Avantajları Nelerdir?

  • Doğal diş görünümü: Işık geçirgenliği sayesinde doğal diş yapısına benzer doğal bir görünüm sunar.
  • Minimum diş kaybı: Geleneksel porselen kaplamalara göre çok daha az diş dokusu kaldırımı gerektirir.
  • Dayanıklılık: Uzun yıllar boyunca renk değiştirmeden ve kırılmadan kullanılabilir.
  • Estetik çözüm: Dişlerin şeklini, rengini ve boyutunu düzelterek estetik bir gülüş oluşturur.
  • Ağız sağlığı: Diş aralıklarını kapatarak çürüklere karşı koruma sağlayabilir.

Özel İlke Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak, İzmir’de Lumineers kaplama hizmeti vermekteyiz. Gülüşünüzün estetiğini Lumineers ile yeniden şekillendirmek için kliniğimiz ile iletişime geçebilir, uzman diş hekimlerimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Lumineers ve Porselen Kaplamalar Arasındaki Fark Nedir?

– Lumineers kaplamalar daha ince yapıdadır.
– Porselen kaplamalarda dişler kesilir. Daha küçük yüzeye dönüştürülür. Lumineers kaplamada bu işleme ihtiyaç duyulmaz.
– Lekeli ve bozuk dişler için iyi bir çözüm yöntemidir.
– Anestesiz işlemi uygulanmaz. Acı hissedilmez.

Lumineers İşlemi Kimlere Uygulanmaz?

Özel İlke Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği uzman hekimlerince aşağıdakiler iel sınırlı olmamak kaydı ile Lumineers işlemi uygulanmayacak kişiler şu şekildedir:
– Dişlerinde aşırı çapraşıklık veya çene anomalisi olanlar
– Diş gıcırdatma (bruksizm) problemi olanlar
– Yeterli diş minesine sahip olmayanlar
– Ağız hijyenini yeterince sağlayamayanlar

Lumineers İşlemi Sonrası Bakım Nasıl Yapılır?

Özel İlke Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği uzan hekimlerimiz diş fırçalama ve diş ipi kullanımı gibi günlük ağız bakımlarına özen gösterilmesini tavsiye eder. Buna ek olarak düzenli diş hekimi kontrollerinin aksatılmaması gerekmektedir. Son olarak ise sert ve asitli gıdalardan uzak durulması tavsiye edilir.

Lumineers Kaplama Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İlk bir kaç gün sıcak ve soğuk içeceklere karşı hassasiyet görülebileceğinden Özel İlke Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği uzman diş hekimleri tarafından dikkat edilmesi önerilir. Ayrıca diş etlerinde hafif bir kızarıklık ile şişkinlik görülmesi de olasıdır. Bu belirtiler genellikle kendiliğinden bir kaç gün içerisinde geçtiğinden endişe duyulmaması önerilir.

Lumineers Kaplama, Laminat Kaplama ile Aynı Şey midir?

Hayır, Lumineers ve laminat kaplamalar farklı uygulamalardır. Lumineers, özel bir porselen türünden üretilen ve minimum diş aşındırma gerektiren daha ince kaplamalardır. Laminat kaplamalar ise daha kalın ve daha fazla diş aşındırma gerektiren geleneksel porselen kaplamalardır.

Lumineers Kaplama’nın Ömrü Ne Kadardır?

Lumineers kaplamalar, doğru bir biçimde bakıldığında 10-15 yıla kadar dayanabilmektedir.

Lumineers Kaplama İçin Randevu Nasıl Alabilirim?

İzmir’de lumineers kaplama hizmeti sunan Özel İlke Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, konforlu ve güvenli bir deneyim için burada. Online Randevu formunu göndererek veya +90 232 255 51 55 üzerinden bize ulaşarak kolayca randevu alabilirsiniz.

İletişim

Hızlı Randevu

Adınız Soyadınız(Required)
DD slash MM slash YYYY
Randevu Saati(Required)
:
This field is for validation purposes and should be left unchanged.